جاذبه‌های گردشگری

جاذبه‌های گردشگری شهر ناپل

با هم شهر ناپل در ایتالیا را بگردیم

یکی از شهرهای وسیع و تاریخی در ایتالیا شهر ناپل است. این شهر در یک قدمی دریای تیرنی واقع شده و جزو شهرهای پر جمعیت ایتالیا شناخته می‌شود. بسیاری از افرادی که نمی‌توانند از پس هزینه‌های اقامت و زندگی در شهرهایی مثل رم و میلان بر بیایند به ناپل می‌روند تا زندگی کم هزینه‌تری را پیش بگیرند. این شهر یکی از نخستین شهرهای احداث شده در زمین است و زمان احداث آن به دوره اولیۀ انسان برمی گردد. البته که همین موضوع باعث شده این شهر به صورت ناخودآگاه متحمل جنگ‌های زیادی هم شده باشد و بسیاری از افراد در طول تاریخ برای در دست گرفتن این شهر و کسب قدرت بر سر آن جنگیده‌اند و خون‌های زیادی ریخته شده است. بخشی از شهر ناپل به حال بندر درآمده و می‌توان آن را جزو بزرگترین شهرهای بندر در امتداد مدیترانه خواند. تمام موارد گفته شده باعث می‌شوند شهر ناپل در ایتالیا به یکی از شهرهای مهم گردشگری تبدیل شود و بناها و اماکن تاریخی و توریستی زیادی برای بازدید در آن به وجود آمده باشد. ما در این مطلب به صورت گلچین شده چند مورد از جاذبه‌های گردشگری شهر ناپل در ایتالیا را به شما معرفی می‌کنیم تا اطلاعات خوبی در مورد این شهر مهم به دست بیاورید. پس با ما همراه شوید.

شهر مدفون پامپئی؛ از جاذبه‌های گردشگری شهر ناپل

شهر باستانی پاپمپئی (Pompeii) را می‌توان جزو مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر ناپل در نظر گرفت. قدمت احداث این شهر به پیش از سال هفتاد و نه پیش از میلاد مسیح برمی گردد. نکتۀ مهم در مورد شهر پامپئی این است که در سال ذکر شده این شهر مورد تخریب قرار گرفت و دلیل آن فوران کردن آتشفشان از کوه معروف وزوو بود. این آتشفشان کل شهر را فرا گرفت و تمامی مردم و شهر را به یکباره به نابودی کشاند و مردم و شهر زیر مواد مذاب دفن شدند. تا مدت‌ها کسی از وجود چنین شهری خبر نداشت تا اینکه باستان شناسان بالاخره توانستند آن را کشف کنند و از راز شهر مدفون پامپئی و به عبارتی ویرانه‌های آن سر در بیاورند. جالب است بدانید با وجودی که شهر متعلق به قرن‌ها پیش است، طراحی معماری شهری آن فوق العاده است و دارای بخش‌هایی مثل کانال آب شهری و دیگر موارد می‌باشد که نشان از تمدن بالای مردم آن زمان دارد. امروزه این شهر پاکسازی شده و توریست‌ها می‌توانند در آن قدم بزنند و از زیبایی‌ها و طراحی آن غرق حیرت شوند. از دیگر موارد موجود در این شهر که مایۀ حیرت شما می‌شود می‌توان به وجود سالن آمفی تئاتر و عبادتگاه اشاره کرد.  

موزۀ ملی باستان شناسی؛ از دیدنی‌های شهر ناپل

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر ناپل می‌توان به موزۀ ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum) آن اشاره کرد. ما در این مطلب نام انگلیسی هر یک از جاذبه‌های گردشگری را هم برای شما می‌آوریم تا اگر دوست داشتید عکس‌های بیشتری از آنها ببینید با سرچ کردن نام‌های انگلیسی در موتور جستجوگر گوگل بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. این موزه از اواسط قرن هجدهم میلادی تا کنون در ناپل قرار دارد و به یکی از مراکز مهم برای علاقه مندان به دانستن و گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد شهر ناپل و به صورت کلی کشور ایتالیا تبدیل شده است. ساختمان این موزه از اواسط قرن هجده به موزه اختصاص پیدا کرد و پیش از آن یک مرکز نظامی بوده است؛ برای همین خود ساختمان هم از حیث تاریخی و قدمت اهمیت بالایی دارد. موزۀ در بخش بندری شهر قرار دارد و ساختمان آن در ضلع شمالی در مسیر بندر ناپل قرار می گیرد. در موزۀ ملی باستان شناسی ناپل آثار زیادی از زمان یونان و روم باستان خواهید دید و برخی از آثار بازمانده از شهر پامپئی را هم در همین موزه نگهداری می‌کنند. از جمله آثار پر طرفدار این موزه مومیایی‌های مصر باستان، برخی بخش‌های شهر پامپئی، مجسمه‌های باستانی از جنس سنگ مرمر و موارد دیگر هستند.

قلعۀ نووُ؛ از دیدنی‌های شهر ناپل

سری بزنیم به یکی از قلعه‌های جذاب شهر ناپل به نام قلعۀ نووُ (Castle Nuovo) که جزو جذابترین و تاریخی‌ترین این شهر محسوب می‌شود. در واقع اگر با کشتی به شهر نووُ سفر کنید اولین چیزی که از شهر ناپل می‌بینید همین قلعه یا کاخ نووُ است. ساخت این قلعه به اواخر قرن سیزده میلادی برمی گردد و برای دقاع از حریم و مرز ناپل احداث شده است. این قلعه پنج برج دارد و از جاذبه‌های آن می‌توان به نقاشی‌های دیواری بسیار زیبا و چشمگیر آن اشاره کرد. سازه و بنای قلعه هم بسیار جذاب و منحصر به فرد است و شما را یاد قلعه‌های موجود در داستان‌های پریان می‌اندازد. در بخش بالایی قلعۀ نووُ می‌توانید منظرۀ بسیار زیبایی از شهر خواهید دید و چشم انداز زیبایی منتظر شما است.

دالان‌ها و کلیسای سن جنارو؛ از دیدنی‌های شهر ناپل 

در بخشی از شهر جادویی منتظر شما است که فکر می‌کنید وسط یکی از فیلم‌های تخیلی قرار گرفته‌اید و قرار است چیزی را از میان دالان‌های جذاب و اسرار آمیز سن جرانو (San Gennaro) کشف کنید. در این دالان‌ها می‌توانید راهروهای تو در تو و جذابی را ببینید که درون هر کدام از آنها قبرهای مختلفی قرار دارد و چند نفری در آنها دفن شده‌اند. این دالان‌ها در دو طبقه ایجاد شده‌اند و جالب است بدانید که در طبقۀ پایینی بیشتر از سه هزار جسد دفن شده‌اند و این اجساد متعلق به قرن‌ها پیش هستند. در طبقۀ بالایی می‌توانید نقاشی‌های دیواری فوق العاده‌ای هم ببینید و حسابی کیف کنید. در همان حوالی یک کلیسا با همان نام هم وجود دارد و در راه رفت یا برگشت می‌توانید از آن کلیسا هم دیدن کنید.

شهر مخروبۀ هرکولانیوم؛ از اماکن گردشگری شهر

ما در مورد شهر پامپئی و ویرانه‌های آن صحبت کردیم. در همان محدوده شهر دیگری وجود دارد که نامش را هرکولانیوم (Herculaneum) است. این شهر هم در اثر همان آتشفشان کوه وزوو نابود شد و سال تخریب آن به هفتاد و نه سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد. این شهر هم با اینکه کمتر از پامپئی شناخته شده است، همیشه مورد توجه گردشگران و بازدید کننده‌های شهر ناپل قرار گرفته و بسیاری از آنها این شهر را به اندازۀ پامپئی و حتی بیشتر دوست داشته‌اند. گویا کوه آتشفشانی وزوو بسیار در شهر ناپل تاثیر گذار بوده و برای همین ما در بخش بعدی به معرفی آن می‌پردازیم. جالب است بدانید که فاصلۀ این شهر تا کوه وزوو بسیار بیشتر از پامپئی بوده و با این حال به صورت کامل ویران شده بود؛ اما نکته اینجاست که این شهر مدفون نشد و برای همین سالم‌تر از شهر پامپئی باقی ماند و حتی برخی آثار چوبی شهر هم هنوز پا بر جا است.

آتشفشان وزوو؛ آتشفشانی تاثیرگذار در ناپل

آشتفشان وزوو (Mount Vesuvius) جزو موثرترین بخش‌های شهر ناپل است و در کل اروپا اهمیت و شهرت به سزایی دارد. امروزه همه کوه وزوو را به خاطر بلایی که سر دو شهر پامپئی و هرکولانیوم آورده است می‌شناسند. آخرین باری که این کوه فعال بوده به یک قرن پیش برمی گردد و برای همین امروزه بسیار خطرناک است. برای همین سعی شده است تا در چند سال اخیر میزان سکونت مردم در حاشیۀ این کوه را به حداقل برسانند. البته وضعیت کوه به طور مداوم بررسی می‌شود و هر گونه احتمال فعالیت در آن باعث می‌شود شهر را تخلیه کنند. فعلا این آتشفشان خاموش است و مردم گردشگر هم با تورهای گردشگری کوه وزوو به بازدید از آن می‌روند و در دامنه و حتی دهانۀ کوه به بررسی جاذبه‌های تاریخی و آثار باقی مانده می‌پزدازند و حسابی مکاشفه می‌کنند. اگر با این تورها به بالای کوه بروید می‌توانید منظرۀ بسیار زیبایی از شهر ناپل را ببینید. امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، درهای این شهر به سمت گردشگرها بسته شده و ما امیدواریم به زودی این مشکلات برطرف شوند و مردم بتوانند دوباره از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا بازدید کنند.

ایتالیا کشوری بسیار مناسب برای گردشگری، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای ایتالیا و سفر به این کشور دیدنی، حتماً با شماره گیری 02157938 با همکاران ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی تماس بگیرید تا با اخذ وقت سفارت ایتالیا و نیز ویزای شنگن ایتالیا برای شما، بتوانید به صورت انفرادی یا با خانواده و دوستان به این سرزمین خاص سفر کنید. تحصیل در ایتالیا شما را به موفقیت می‌رساند و اگر بتوانید سختی‌ها را تحمل کنید آیندۀ تضمین شده و موفقی را پیش رو خواهید داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن