VaghtItaly

معرفی برترین دانشگاه‌های ایتالیا

اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید، دانشگاه‌های ایتالیا را اینجا بشناسید

امروزه تحصیل در کشورهای دیگر می‌تواند مجوز بسیار خوبی برای اخذ اقامت و مهاجرت به یک کشور خوب و پیشرفته باشد. همان طور که می‌دانید با بالا رفتن درصد تورم در ایران و اوضاع نا به سامان اقتصادی در این کشور، بیشتر جوان‌ها در صدد راهی برای مهاجرت از ایران به یک کشور دیگر هستند تا بتوانند آیندهٔ خود را در جایی مطمئن بسازند. شاید باورتان نشود، اما بسیاری از جوان‌های ایرانی صرف خروج از ایران به هر کشور پیش پا افتاده‌ای هم چنگ می‌زنند. اما این راه درستی نیست. مهاجرت به خودِی خود امری بسیار سخت و پیچیده است و اگر کشور مقصد به درستی انتخاب نشود به قول معروف حکایت از چاله به چاه افتادن خواهد بود. بنابراین عجله را کنار بگذارید و خوب در مورد کشوری که می‌خواهید برای اقامت دائمتان در نظر بگیرید تحقیق کنید. معمولاً کشورهای پیشرفته و خوب به راحتی درخواست اقامت کاری شما قبول نمی‌کنند و اگر در سن زیر بیست و پنج سال باشید، بهترین راه برای شما اخذ ویزای تحصیلی است. ما در این مطلب دانشگاه‌های ایتالیا را به شما معرفی می‌کنیم تا شرایط تحصیل در این کشور را بررسی کرده و نسبت به آن دید گسترده‌تری پیدا کنید. پس با ما همراه باشید.

چرا برای مهاجرت از راه تحصیل اقدام کنم؟

اگر قصد مهاجرت دارید، به این معنی است که به دنبال شرایط اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی بهتری هستید. انتخاب کشوری که تضمین این شرایط را به شما بدهد کار سختی نیست؛ در حقیقت بیشتر کشورهای اروپایی، کشورهای امریکایی، برخی کشورهای معدود آسیایی، کانادا و استرالیا می‌توانند چنین شرایطی را برای شما فراهم کنند و این یعنی بیش از پنجاه در صد کشورهای دنیا. اما ورود به همین کشورها و اخد اقامت دائم از این کشورها کار اصلاً راحتی نیست. برای همین اخذ ویزای تحصیلی برای ورود کاملاً قانونی به این کشورها می‌تواند مطمئن‌ترین راه برای شما باشد. شما با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه می‌توانید مدرک معتبری از یکی از دانشگاه‌های دنیا بگیرید. با همان مدرک می‌توانید در همان کشور پذیرش کار بگیرید و ویزای خودتان را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهید و بعد از چند سال تقاضای اقامت دائم بدهید. این مطدهٔ شما را هم تضمین می‌کند و نیاز نیست تا آخر عمرتان با کارهای سطح پایین و حقوق بسیار اندک گذران عمر کنید. با این راه می‌توانید پیشرفت داشته باشید و زندگی خود را آن طور که شایسته است بسازید. یکی از راه‌های موفقیت تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا است.

چرا باید در دانشگاه‌های ایتالیا ادامهٔ تحصیل بدهم؟

اول اینکه هدف کسانی که خارج از ایران مشغول به تحصیل می‌شوند اقامت در آن کشور مقصد است. ایتالیا کشوری زیبا و پیشرفته است و مردم بسیار خونگرمی دارد که فارغ از هر گونه تعصب شما را همان طور که هستید می‌پذیرند. این کشور دارای شرایط آب و هوایی متنوعی در بخش‌های مختلفش است و می‌توانید با توجه به سلیقهٔ آب و هوایی خود بخش مورد نظرتان را برای اقامت انتخاب کنید. جاذبه‌های گردشگری ایتالیا نیز بی نظیر هستند و در این کشور با توریست‌های مختلف از سراسر دنیا آشنا می‌شوید. به علاوه اینکه شرایط مهاجرتی هنوز در ایتالیا اشباع نشده و تعداد مهاجران این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه کمتر است. پس موقعیت کاری و شرایط اجتماعی بهتری را پیش رو خواهید داشت. زبان ایتالیایی نیز یکی از آسان‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری است و می‌توانید در فرصت کوتاهی این زبان را یاد بگیرید. به علاوه ایتالیا از دیرباز تا کنون منبع الهامات و علم و نوآوری بوده است و دانشگاه‌های ایتالیا جزو بهترین‌های دنیا هستند. برای مثال دانشگاه بولونیا در ایتالیا جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود. به طور کلی حدود نود دانشگاه در سراسر ایتالیا وجود دارد که بیشتر آنها دولتی هستند. به علاوه تحصیل در کالج‌ها، دانشگاه‌های پلی تکنیک و آکادمی‌ها را هم باید به مراکز آموزشی این کشور اضافه کنید. شما با سه سال تحصیل می‌توانید مدرک لیسانس خود را بگیرید که در مقابل ایران یک سال جلو خواهید بود. با این حال مقطع کارشناسی ارشد همانند ایران دو سال به طول می‌انجامد. باید بدانید چهارده دانشگاه ایتالیا جزو برترین‌های دنیا هستند و مدارک بسیار معتبری به شما اعطا می‌کنند. اما باید در نظر داشته باشید که سیستم آموزشی ایتالیا با ایران خیلی متفاوت است و باید برای تحصیل خوب برنامه ریزی داشته باشید. کلاس‌های دانشگاهی ایتالیا اکثراً به صورت کنفرانس و در سالن‌های کنفرانس برگزار می‌شود و باید پیش از ورود به کلاس جسابی روی مطلب تمرکز و تسلط داشته باشید. ما در بخش زیر برترین دانشگاه‌های ایتالیا را به شما معرفی می‌کنیم.

  1. دانشگاه بولونیا؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (Bologna University)

همان طور که گفته شد این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های تأسیس شده در سراسر دنیا است و سال ساخت آن به اواخر قرن یازده میلادی برمی گردد. جالب اینجا است که دانشگاه بولونیا از آن زمان تا کنون همواره در حال فعالیت بوده و همین امر بر اعتبار آن می‌افزاید. نام دانشگاه بولونیا نه تنها در فهرست قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا به چشم می‌خورد، که جزو بهترین دانشگاه‌های ایتالیا و دنیا نیز هست. این دانشگاه بسیار وسیع سی و سه گروه آموزشی دارد و رشته‌های بسیار متنوعی را در زمینه‌های مختلف از جمله مهندسی، علوم پایه، پزشکی، ادبیات، حقوق و زبان‌های خارجی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ ایتالیا هم هست و در کل در هر موضوعی افتخاری برای به رخ کشیدن دارد. سالانه چیزی قریب به هشتاد هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و آمار دانشجویان بین المللی در این رقم بالا است. بیشتر رشته‌های این دانشگاه کلاس‌های ایتالیایی زبان دارند؛ اما در برخی مقاطع و برخی رشته‌های کلاس‌های انگلیسی هم به چشم می‌خورد که برای آگاهی از آنها باید به سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

  1. دانشگاه فلورانس؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (University of Florence)

دانشگاه فلورانس در شهر تاریخی فلورانس قرار دارد و از قرن چهارده میلادی تا کنون سر پا است. این دانشگاه استادهای مشهور و معروفی مثل بوکاچیو را به خود دیده و دانشجویان ادبیات می‌توانند در این دانشگاه سرمست شوند. بودجه‌ای که برای کارهای تحقیقاتی و علمی در این دانشگاه در نظر گرفته می‌شود بسیار بالاست و به همین دلیل حزو برترین دانشگاه‌های ایتالیا شمرده می‌شود. دانشجویان باستان شناسی، کشاورزی، علوم طبیعی و جغرافیا در این دانشگاه با امکانات خارق العاده‌ای مانند موزهٔ تاریخ طبیعی، فسیل‌های توسکان و استخوان‌های واقعی دایناسورها و نیز باغ‌های بسیار ویژهٔ گیاه شناسی سر و کار دارند.

  1. دانشگاه پلی تکنیک میلان؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (Polytechnic University of Milan)

گفتیم که دانشگاه‌های پلی تکنیک هم می‌توانند جزو بهترین دانشگاه‌های ایتالیا باشند و اینجا یک نمونهٔ عالی از این دانشگاه‌ها را در اختیار داریم. این دانشگاه در شهر کیلان واقع شده و شرایط شهری و محیطی بسیار عالی و مدرنی دارد. این دانشگاه برای دانشجویان مهندسی یک محیط عالی و خارق العاده را فراهم می‌کند و خصوصاً رشته‌هایی نظیر عمران، معماری، طراحی و مهندسی مکانیک می‌توانند آیندهٔ کاری شما را دگرگون کنند. شاید این دانشگاه را با یکی از دانشجویان موفق آن به اسم جولیو ناتا هم بشناسید که موفق به اخذ جایزهٔ نوبل شیمی در اواخر قرن بیست میلادی شد. این دانشگاه بیش از چهال هزار دانشجو می‌پذیرد و تمامی ماقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را هم شامل می‌شود. دانشگاه پلی تکنیک میلان جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این شهر بوده و از اواسط قرن نوزده میلادی تا کنون افراد کاردان و لایقی را به بازار کار فرستاده است.

  1. دانشگاه رم؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (University of Rome)

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های ایتالیا دانشگاه رم است که در پایتخت این کشور قرار داشته و یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا نیز هست. این دانشگاه اولین دانشگاه در ایتالیا است که برخی رشته‌ها را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار کرد تا دانشجویان بین المللی در محیط بهتری وارد کلاس شوند و درک مطلب بیشتری داشته باشند. جالب اینجاست که بدانید دانشگاه رم با حدود چهارصد مدرسهٔ اراسموس در سراسر دنیا همکاری دارد و به همین دلیل است که بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در ایتالیا در این دانشگاه دیده می‌شوند. امروزه رشته‌های مختلفی در این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و امکانات فوق العاده بالای دانشگاه  رم برای دانشجویان سبب شده رضایت دانشجویان از دانشگاه‌شان بسیار بالا باشد.

  1. دانشگاه ترنتو؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (University of Trento)

دانشگاه ترنتو در شهر ترنتو در ایتالیا به تازگی و در اواسط قرن بیست میلادی تأسیس شد و از آن زمان تا کنون و در مدت بسیار کوتاهی توانسته یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا باشد. این دانشگاه با سیستم آموزشی بسیار تخصصی و امکانات فوق العاده‌ای که برای دانشجویان خود در نظر می گیرد خیلی زود توانست خودش را ثابت کند و با خیلی از دانشگاه‌های بین المللی به رقابت بپردازد. امروزه مدرک دانشگاه ترنتو خیلی معتبر است و دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی به سرعت وارد بازار کار می‌شوند. این دانشگاه ده دانشکده دارد که در سه بخش مختلف شهر یعنی بخش مرکزی، حومه و خارج از شهر ترنتو احداث شده‌اند.

  1. دانشگاه پیزا؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (University of Pisa)

وقتی نام پیزا را می‌شنوید ناخودآگاه یاد برج پیزا در ایتالیا می‌افتید؛ اما بهتر است بدانید که در این شهر یک دانشگاه عالی به همین نام وجود دارد که با بیش از پنجاه هزار دانشجو از سراسر دنیا یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا شناخته شده و محیط دانشجویی شهر همه چیز را برای داشتن بهترین دوران دانشجویی فراهم کرده است. رقابت در دانشگاه پیزا چه بین دانشجویان و چه بین استادان بسیار بالا است و همه چیز شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد. جالب است بدانید که گالیله هم در همین دانشگاه تحصیل کرده و این خودش الهام بخش است. دانشگاه پیزا از قرن چهارده میلادی مشغول به فعالیت است و در لیست بیست کشور قدیمی دنیا قرار دارد.

  1. دانشگاه میلان؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (University of Milan)

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های ایتالیا دانشگاه میلان است که از شهر پر انرژی و جذاب میلان قرار دارد. این دانشگاه سه رشتهٔ اقتصاد، پزشکی و انفورماتیک را به زان انگلیسی برگزار می‌کند. البته همان طور که قبلاً هم گفتم یادگیری زبان ایتالیایی اصلاً کار سختی نیست و با گذاشتن زمان کوتاهی این زبان را خوب یاد می گیرید و وقتی در محیط قرار بگیرید همه چیز برایتان جا می‌افتد. دانشگاه میلان رشته‌های متنوعی دارد و دانشجویان این دانشگاه فعالیت‌های فوق برنامهٔ زیادی برای انجام دادن دارند و دوران تحصیل برای این دانشجویان به منزلهٔ تجربهٔ زندگی متفاوتی است که بسیار لذت بخش هم هست.

  1. موسسهٔ بین المللی لورنزو مدیچی؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (Lorenzo de’ Medici)

ما در مورد یادگیری زبان ایتالیایی خیلی حرف زدیم. اما اگر باز هم رد این مورد تردید دارید و حس می‌کنید نمی‌توانید وارد کلاس‌های ایتالیایی زبان شوید، حتماً به موسسهٔ لونزو مدیچی بروید. این دانشگاه تمامی کلاس‌هایش را به زبان انگلیسی برگزار می‌کند و نگرانی‌های شما را در مورد زبان از بین می‌برد. دانشگاه لورنز مدیچی در توسکانی واقع شده است و بیش از چهارصد رشتهٔ تحصیلی را برای شما ارائه می‌دهد. بله، تکرار می‌کنم که تمامی این چهارصد رشته به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

  1. دانشگاه جان کابوت؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (John Cabot University)

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که تمام کلاس‌هایش به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و روش‌های سنتی را برای ارائهٔ کلاس در نظر می گیرد دانشگاه جان کابوت است. تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه به سبب کلاس‌های انگلیسی زبان آن بسیار زیاد است و کارگاه‌های آموزشی جان کابوت و دوره‌های کارورزی آن بسیار معروف است و می‌تواند آیندهٔ شغلی شما را دگرگون کند.

  1. آکادمی هنرهای زیبا ایتالیا؛ از برترین دانشگاه‌های ایتالیا (Accademia Italiana)

در آخر برای علاقمندان به رشته‌های هنر آکادمی هنرهای زیبا را معرفی می‌کنیم که به واقع یکی از بهترین‌های ایتالیا بوده و مدرک آن بسیار معتبر است. این آکادمی در زمینه‌های مختلف هنری از حمله رشتهٔ مد دانشجو می‌پذیرد. همان طور که می‌دانید سنعت مد در ایتالیا بسیار فعال است و اگر به این رشته علاقه دارید می‌توانید در این دانشگاه خوش بدرخشید. دانشکده‌های این آکادمی در شهرهای فلورانس و رم هستند و می‌توانید با توجه به محل اقامتا مورد نظرتان دانشکدهٔ مورد نیاز را انتخاب کنید.

جالب است بدانید که هزینهٔ تحصیل در ایتالیا نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی پایین‌تر است و این موقعیتی عالی برای تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا و در یکی از پر طرفدارترین کشورهای اروپایی را برای شما فراهم می‌کند. باید بدانید که هزینهٔ تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور چیزی بین هشتصد تا هزار یورو است. ایتالیا جزو کشورهای شنگن است و شما با اخذ ویزای شنگن ایتالیا می‌توانید به دیگر کشورهای اروپایی هم سفر کرده و حسابی لذت ببرید.

برای اخذ ویزای شنگن ایتالیا جهت تحصیل باید مدارک مربوط به آن را آماده کنید. این مدارک با توجه به شرایط کاری و شخصی هر فرد متفاوت خواهد بود. به همین دلیل می‌توانید از متخصصان ما در شرکت گردشگری ساحل شنی  کمک بگیرید تا بهترین مشاورهٔ ممکن را به شما بدهند. پس با مشاوران ما تماس برقرار کرده و راه کارهای مؤثری را دریافت نمایید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن