درباره ایتالیا

درباره ایتالیا

مسافرینی که کشور ایتالیا را برای مسافرت انتخاب می کنند می بایست قبل از مسافرت به جمع آوری اطلاعاتی درباره ایتالیا بپردازند، این مقاله به تشریح اطلاعاتی درباره ایتالیا از جمله شهرهای معروف ایتالیا، فرهنگ، معماری، فرهنگ غذایی می پردازد؛ ایتالیا کشوری دارای تاریخی کهن و از جمله کشورهایی می باشد که دارای غذاهای خوشمزه، شهرهای سرسبز، کانال آبی زیبا و دیدنی ترین بناهای تاریخی با معماری های شگفت انگیز رم باستان می باشد. مناطق مختلف ایتالیا  دارای آداب و رسوم خاصی می باشند. متقاضیان سفر به ایتالیا جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا می توانند از طریق کارگزارن ما در شرکت اسکای لاین اقدام به اخذ ویزای ایتالیا نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای شنگن، وقت سفارت ایتالیا با شماره های 4-22119951(021) تماس حاصل نمایید.

درباره ایتالیا

اقتصاد در رم

توریست پذیری بالای رم باعث شده است که از جمله صنایع مهم پیشرو در رم صنعت توریست باشد ؛ در درجات بعدی صنایعی مثل تولید لباس، پارچه بافی، صنایع چوب، غذایی، دارو سازی، ماشین سازی، فیلم سازی و صنایع فلزی باعث رونق اقتصاد شهر روم شده است . ایتالیا بعنوان یکی از 30 کشور پایتخت مد دنیا می باشد که بطور معمول شهرهای فلورانس، رم و میلان جزئی از دنیای مد ایتالیا محسوب می شوند.

شهرهای معروف ایتالیا

از جمله شهرهای بزرگ ایتالیا می توان به رم ، ونیز، میلان ، فلورانس، ناپل، تورینو و… اشاره کرد که شهر رم بعنوان بزرگترین شهر ایتالیا و پایتخت ایتالیا محسوب می شود و از لحاظ شرایط آب وهوایی می توان گفت بهار و پاییز رم دارای آب وهوایی معتدل و بارندگی بوده و تابستان آن با هوایی گرم و آفتابی و با اندکی بارندگی پذیرای مسافران می باشد، زمستان های رم نیز اغلب سرد بوده و دارای روزهایی صاف و آفتابی می باشد. واحد پولی ایتالیا یورو می باشد و مردم آن اغلب به زبان ایتالیایی صحبت می کنند اما در بخش های مختلف آن زبان های المانی، فرانسوی ، انگلیسی و.. هم صحبت می کنند.

ونیز

ونیز شهری معروف به کانال آب  با قرار گرفتن در شمال ایتالیا و بین دریای آدریاتیک بعنوان یکی از شهرهای توریست پذیر جهان محسوب می شود که در این شهر تاریخی می توانید بین کوچه های قدیمی شهر با قایق حرکت کنید به همین دلیل ونیز به شهر روی آب نیز شهرت دارد؛ این شهر زیبا مملو از باران های سیل آسا بوده  و می توانید در ونیز از مکان های دیدنی همچون گراند کانال، میدان سنت مارک، پل افسوس ها، کلیسای سنت مارک ، خانه طلایی، گوندولا و… دیدن نمایید.

میلان

دومین شهر بزرگ ایتالیا در دشت لومباردی و در بین کوه های آلپ و آپنین واقع شده و بعنوان مرکز بزرگ فروش لباس شهرت دارد ؛ شهر میلان با ترکیبی از فرهنگ ایتالیایی امروز و دیروز بعنوان شهر مدرن به حساب می آید از اینرو میلان بعنوان مرکز تجارت، مرکز مد و موسیقی نیز شهرت دارد.

فلورانس

فلورانس شهر تاریخی ایتالیا که بعنوان پایتخت ناحیه توسکانی نیز معروف می باشد و بعنوان خواستگاه دوره رنسانس شهرت داشته و به آن لقب آتن سده های میانه نیز داده اند .

معماری ایتالیا

ایتالیا دارای سبک های معماری کلاسیک، رنسانس، باروک و نئوکلاسیک می باشد ؛ در ابتدا سبک رومی شبیه سبک یونانی بوده بعدها با گذر زمان سبک مورد نظر پیشرفت نمود و به سبک رومی تغییر یافت که در این میان سبک های دوران رنسانس و باروک نیز برمعماری ایتالیا تاثیر گذاشتند بعنوان نمونه کلیسای سنت مارک نمونه ای از سبک معماری بیزانس می باشد.بطور کلی معماری رم برگرفته از معماری یونان و ترکیبی از سبک های مختلف معماری و با ترکیبی از بناهای تاریخی با نمادی گنبدی شکل و با استفاده از طاق های قوس دار به زیبایی بناهای ایتالیایی اضافه کرده است.

بناهای تاریخی ایتالیا

اولین کلیسای قدیمی بناشده در ایتالیا در دوران مسیحیت و با عنوان کلیسای سنت پیتر بنا شد و بعنوان اولین کلیسای مسیحی مورد توجه ایتالیا ها قرار گرفت. ایتالیا دارای بیش از 95 هزار کلیسا، 40 هزار قلعه، 30هزار اقامتگاه، 4 هزار باغ، 20 هزار شهر تاریخی و بناهای تاریخی دیگر می باشد که از جمله کلیساهای تاریخی در ایتالیا می توان به کلیسای جامع فلورانس، کلیسای جامع سنت پیترو.. اشاره کرد .شهرهایی  مثل رم، فلورانس ، ونیز، میلان، ناپل و تورین بعنوان پایتخت های هنری ایتالیا نام برده می شوند.

موسیقی در ایتالیا

موسیقی در فرهنگ ایتالیا نقش اصلی را بازی می کند و موسیقی سنتی مناطق مختلف ایتالیا نیز باهم متفاوتند آلات موسیقی همچون پیانو، ویالون از جمله آلاتی هستند که در ایتالیا اختراع شدند. از معروفترین فرم های موسیقی ایتالیا اپرا و جاز می باشد که اپرا در قرن 17 میلادی پایه گذاری شد و مهمترین خانه اپرا LaScala در میلان می باشد از مراکز مهم جاز نیز بخش های میلان، رم و سیسیل می باشد. در این مقاله به بیان اطلاعاتی درباره ایتالیا پرداختیم درمقاله های بعدی به معرفی مراکزخرید ایتالیا و دیدنی های ایتالیا خواهیم پرداخت.

جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *