VaghtItaly

راهنمای سفر به ایتالیا

هر آنچه لازم است در مورد سفر به ایتالیا بدانید را اینجا خواهید خواند

ایتالیا کشوری بسیار زیبا و رویایی است و میلیون‌ها گردشگر به صورت سالانه از همه جای دنیا به این سرزمین سفر می‌کنند تا شاهد تلفیق جانانۀ اماکن گردشگری تاریخی در کنار ساختمان‌ها و تفریحات مهیج و مدرن در ایتالیا باشند. این کشور مردم بسیار خونگرمی دارد و جاذبه‌های گردشگری ایتالیا شما را مدهوش خواهد کرد. پیش از سفر باید آمادگی خود را برای دریافت ویزای شنگن ایتالیا بالا ببرید و تمامی مراحل از جمله وقت سفارت ایتالیا را پشت سر بگذارید. اما وقتی ویزای و بلیت را در دست گرفته‌اید و آمادۀ سفر هستید، شاید بهتر است کمی تعلل کنید و پیش از سفر خود را برای حضور در این کشور آماده کنید. خیلی‌ها که از قبل آمادگی سفر ندارند و با شرایطی که قرار است با آن رو به رو شوند آشنا نیستند، هنگام حضور در مقصد دچار سردرگمی می‌شوند، نمی‌دانند در شرایط مختلف باید چه عکس العملی نشان دهند و خلاصه همین سردرگمی ها و نادانسته‌ها باعث می‌شود آن طور که باید نتوانند از سفرشان لذت ببرند. ما اینجاییم تا راهنمای سفر به ایتالیا را به صورت کاملاً جامع و در شش اصل در اختیارتان بگذاریم و شما را آمادۀ سفر کنیم. پس اول این مطلب را تا انتها بخوانید و بعد برای سفر به ایتالیا کمربندهایتان را ببندید و سفری خوش را آغاز کنید.

  1. اصل مدارک؛ راهنمای سفر به ایتالیا

اولین چیزی که باید توجه کامل شما را جلب کند همین مدارک است. همیشه باید برای سفر به هر کشوری کلیۀ مدارک به علاوۀ کپی آنها را در دسترس داشته باشید. بعضی مسافران عزیز وقتی به ایتالیا می‌رسند مدارکشان را در هتل می گذارند و شروع به گردش می‌کنند و بعد وقتی مسئولی از آنها ویزای ایتالیا یا گذرنامه‌شان را می‌خواهد و آنها در دسترس ندارند، با کلی استرس مواجه می‌شوند. برخی هم از مدارکشان عکس می گیرند و در گوشی‌شان نگه می‌دارند تا در مواقع لازم نشان دهند. نه در ایتالیا، که در هیچ کشور دیگری عکس مدارک جوابگو نیست و اصلاً سندیتی ندارد. پس حتما مدارک خود را به همراه داشته باشید. نکتۀ دوم اینکه از مدارکتان کپی تهیه کنید و در هتل نگه دارید. گاهی پیش می‌آید که به هر دلیلی مدارک شما گم می‌شود یا به سرقت می‌رود. در این صورت با داشتن کپی مدارک می‌توانید اقدام کنید و کارتان را سریع‌تر پیش ببرید. از سوی دیگر در برخی هتل‌ها اصل گذرنامه را به عنوان مدرک پیش خودشان نگه می‌دارند. با داشتن کپی مدارک می‌توانید کپی پاسپورت خود را همراتان به جاهای مختلف ببرید و کارتان را راه بیندازید.

نکتۀ دیگر در خصوص مدارک در سفر به ایتالیا داشتن بیمۀ مسافرتی است. البته که این بیمه برای اخذ ویزای شنگن ایتالیا یک امر واجب است و جزو مدارک شما به حساب می‌آید. اما جدا از این موضوع، باید بدانید که بیمۀ مسافرتی اهمیت زیادی دارد. بهتر است از این مدرک هم کپی داشته و آن را همیشه در کیفتان داشته باشید. اگر خدای ناکرده تصادف یا حادثه‌ای پیش بیاید همین بیمه باعث می‌شود بتوانید به بیمارستان بروید و نگران هزینه‌های درمانی خود هم نباشید. در غیر این صورت باید خودتا هزینه را پرداخت کنید و با توجه به شرایط ارز برایتان خیلی گران تمام می‌شود و ممکن است نتوانید از پس این هزینه بربیایید. دقیقاً به خاطر همین مسائل بوده که بیمه را جزو مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید اعلام کرده‌اند. با این حال اصرار من بر این است که بیمه را در سفر به ایتالیا در دسترس خود داشته باشید و ته چمدان نگذارید.

  1. اصل گردشگری؛ راهنمای سفر به ایتالیا

یکی از نکات بسیار مهم در سفر به ایتالیا گردشگری است. اصلاً ما به ایتالیا می‌رویم تا بتوانیم از جاذبه‌های دیدنی ایتالیا دیدن کنیم و حسابی خوش بگذرانیم. نکتۀ اول اینکه جاذبه‌های دیدنی این کشور را قبل از سفر بررسی کنید و بدانید که در ایتالیا در کدام شهر به دیدن چه جاهایی خواهید رفت. البته اگر با تور ایتالیا یا تور مجارستان، ایتالیا، فرانسه که در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برگزار می‌شود همراه شوید که دیگر این نگرانی‌ها را ندارید؛ چرا که این نکات قبلاً توسط تور لیدرهای بسیار ماهر بررسی شده و شما را به بهترین جاهای ایتالیا می‌برند و همۀ جاهای عالی را به شما نشان می‌دهند. نکتۀ بعدی زمان بعدی در امر گردشگری است. برای مثل جایی مثل شهر مدفون پامپی در ایتالیا نیاز به زمان زیادی برای بازدید دارد و شما باید زمان بندی روزانۀ خود را درست تعیین کنید. اگر این کار صورت نگیرد ممکن است دچار سردرگمی شوید و از کلی جاهای دیدنی باز بمانید. به علاوه باید بدانید که در ایتالیا تظاهرات زیادی در اعتراض به شرایط اجتماعی صورت می گیرد و این تظاهرت در اماکن گردشگری هم اتفاق می‌افتد. با دیدن این شرایط اصلاً هول نکنید؛ چرا که مردم ایتالیا در انجام اعتراض‌ها برنامه ریزی درستی دارند و برای مثل پشت درب یک مکان گردشگری اطلاعات لازم را به گردشگران می‌دهند و از آنها می‌خواهند صبور باشند تا آن مکان سر ساعت معینی دوباره بازگشایی شود. وقتی به چنین شرایطی بر خوردید، باید یک پلن ب داشته باشید و آن را دنبال کنید. به علاوه از دیدن اعتراضات شهری متعجب نشوید، استرس نگیرید و بدانید که این یک موضوع عادی در ایتالیا است.

از دیگر نکات گردشگری که برای پایین آوردن هزینه بسیار اهمیت دارید، ملحق شدن به تورهای گردشگری شهری رایگان است که به صورت پیاده در شهر راه می‌روند، مسیرهای معینی را مشخص می‌کنند تا در طول پیاده روی جاهای دیدنی شهر را به شما نشان دهند. در این صورت شما هزینۀ حمل و نقل نمی‌دهید و با کمترین هزینه بهترین‌های ایتالیا را می‌بینید. به علاوه باید شرایط و قوانین بازدید از هر مکان را قبل از اقدام به بازدید بدانید. اینکه چه ساعتی باز هستند و چه ساعتی بسته می‌شوند، هزینۀ بلیت چگونه است، آیا باید فقط آنلاین پرداخت شود یا می‌توان حضوری هم خرید کرد، اینکه بلیت خریداری شده به صورت آنلاین تا کی اعتبار دارد و چه زمانی باطل می‌شود و نکاتی از این دست. در این شرایط بهتر است پیش از هر کاری وارد سایت آن مکان گردشگری شوید و نگاهی بیندازید تا با دید بازتری به بازدید بروید.

  1. اصل استفاده از خدمات شهری؛ راهنمای سفر به ایتالیا

از دیگر اصل‌های مهم به عنوان راهنمای سفر به ایتالیا می‌توان به استفاده از خدمات شهری اشاره کرد. البته یکی از بخش‌های مهم خدمات شهری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است که در اصل دیگری به آن اشاره می‌کنیم. خدمات شهری ایتالیا با ایران کمی متفاوت است. برای مثال ما در ایران برای نوشیدن آب در خیابان باید پول پرداخت کنیم؛ اما در ایتالیا در فاصله‌های کمی مخزن های آب رایگان در اختیار همه است تا بتوانند با رعایت بهداشت از آب آشامیدنی استفاده کنند. البته در ایتالیا هم می‌وانید آب معدنی بخرید؛ اما باید هزینۀ زیادی پرداخت کنید و به نظر نمی آید روش اقتصادی و معقولی باشد. این موضوع و استفاده از آب لوله کشی در ایتالیا اینقدر متداول است که حتی در رستوران‌ها هم از شما می‌پرسند که آب لوله کشی می‌خواهید یا آب معدنی سفارش می‌دهید. بنابراین در استفاده از آب در خیابان معذب نشوید. حتی می‌توانید یک بطری همراه هود ببرید و بطری را پر کنید تا نیاز نباشد دم هر آبخوری بایستید و آب بنوشید. به علاوه درست بر خلاف ایران که می‌توانید از سرویس‌های بهداشتی بدون پرداخت هزینه استفاده کنید، در ایتالیا برای استفاده از این خدمات شهری باید پول پرداخت کنید. این موضوع را از الآن بدانید تا آنجا دچار تضاد نشده و بحثی راه نیندازید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنم که جدای از پولی که در کارت مسافرتی خود دارید، چند یورو هم پول نقد داشته باشید تا در چنین مواقعی استفاده کنید. البته این هزینه زیاد نیست و هدود یک تا دو یورو است؛ اما باز هم دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند. به علاوه در گوگل قوانین راهنمایی برای افراد پیاده در ایتالیا را سرچ کنید تا بدانید باید در محیط شهری ایتالیا از چه حقوقی برخوردار شوید و چه قوانینی را هم باید رعایت کنید. برای مثال چیزی که در ایتالیا متأسفانه رواج دارید، خالی کردن جیب بقیه است. این موضوع در اماکن گردشگری و حتی در مترو می‌تواند برای شما دردسر ساز شود. برای همین وقتی به جاهای دیدنی می‌روید خیلی غرق اطراف نشوید و مراقب وسایلتان باشید، اشیای گران قیمت را همراه نبرید، مدارکتان را در جایی جدا از پولتان بگذارید و آنها را در کل در جایی مثل جیب شلوار نگذارید که راحت بتوانند از شما بزنند.

یکی از مکان‌های استفاده از خدمات شهری رستوران‌ها است. برای رفتن به رستوران مورد نظر اول از همه جسجو کنید تا ببینید نیاز به رزرو میز دارید یا نه. البته این فقط در شرایطی لازم است که رستوران خاص و لوکسی را مد نظر داشته باشید. نکتۀ خوب و جالب در این زمینه این است که در ایتالیا مجبور نیستید انعام بدهید. این موضوع در کشورهای اروپایی و امریکایی رواج دارد و معمولاً بین ده تا بیست درصد هزینۀ غذا را بسته به میزان رضایت از خدمات به عنوان انعام پرداخت می‌کنند و اگر این کار انجام نشود اصلاً صورت خوشی ندارد. اما این موضوع در ایتالیا جزو واجبات نیست و تنها اگر دلتان بخواهد انعام می‌دهید.

  1. اصل اقامت در هتل؛ راهنمای سفر به ایتالیا

نکتۀ مهم در مورد هتل‌ها در ایتالیا تنوع آنها است. این تنوع از قیمت اقامت در هتل تا امکانات متفاوت بوده و بهتر است قبل از حضور در هتل دربارۀ این موضوع خوب تحقیق کنید و قبل از سفر هتل‌تان را رزرو کنید. همان طور که گفته شد بعضی هتل‌ها اصل گذرنامه را تا روز آخر اقامت به عنوان مدرک نگه می‌دارند و نباید در این مورد با آنها بحث کنید و فقط باید به قوانین‌شان احترام بگذارید. نکتۀ بعدی اینکه در هتل‌های معمولی که شما یه اتاق رزرو می‌کنید و خبری از سوییت نیست، شرایط اتاق مثل دیگر کشورهای اروپایی نسبت به آنچه توقع دارید شاید متفاوت باشد. سرویس‌های بهداشتی هتل کوچک هستند، تخت و در کل فضای داخلی اتاق هم خیلی بزرگ نیست. این نباید توی ذوق شما بزند. درست است که امنیت هتل‌های ایتالیا بسیار بالا است، اما باز هم برای اطمینان وسایل با ارزشتان را در دستری نگذارید، اگر می‌توانید همراهتان ببرید و اگر نه یا در گاو صندوق بگذارید و اگر اتاقتان گاو صندوق ندارد در جای امنی نگه دارید که در چشم نباشد.  

  1. اصل حمل و نقل شهری؛ راهنمای سفر به ایتالیا

قول داده بودیم که در مورد حمل و نقل شهری در ایتالیا به صورت جداگانه حرف بزنیم. نکته اینجاست که درست مانند شهرهای بزرگ ایران، مهم‌ترین وسیلۀ حمل و نقل شهری در ایتالیا قطارهار شهری یا بین شهری هستند. این قطارهای مترو در ایتالیا بسیار مجهز هستند، قیمتی خیلی مناسبی دارند، سریع هستند و تاخیر ندارند، خیلی هم شلوغ نیستند- جز در مواقع تعطیلی اماکن کاری یا در زمان شروع کار در صبح- و امنیت بالایی هم دارند. بنابراین باید خودتان را آماده کنید تا با مترو به دیدن جاذبه‌های گردشگری ایتالیا بروید. البته باز هم می گویم که اگر با تور سفر کنید این موضوع در میان نخواهد بود و همراه با اتوبوس‌های بسیار مجهز و پیشرفته به دیدن جاهای مختلف می‌روید. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که مسافران نمی‌دانند برای رفتن به یک مقصد باید چه خطی را سوار شده و در چه ایستگاهی پیاده شوند.  اول از همه نقشۀ مترو را بگیرید و آن را حسابی بررسی کنید تا مبدا و مقصدتان با سفر با قطار شهری مشخص شود. اگر در این بین به مشکلی بر خوردید، حتماً از ایتالیایی‌ها کمک بگیرید. مردم ایتالیا همه به زبان انگلیسی تا حدی مسلط هستند و خیلی راحت شما را راهنمایی می‌کنند. بعضی‌ها می گویند این چه کاری است و با سوار تاکسی شدن خودمان را راحت می‌کنیم و به سادگی به مقصد می‌رسیم. اولین نکته این است که باید تاکسی‌ها را تشخیص دهید. در ایتالیا تاکسی‌ها سفید هستند و تاکسی متر هم دارند و هر راننده‌ای نمی‌تواند قیمت دلخواهش را بگوید. دیگر ماشین‌ها با توجه به دلخواه خود  قیمت می‌دهند. اگر سوار ماشین‌های کرایه‌ای دیگر شوید هزینۀ هنگفتی را پرداخت می‌کنید و اصلاً دیگر دل و دماغ بازدید را نخواهید داشت. به علاوه اینکه استفاده از تاکسی از دید خودِ مردم ایتالیا هم هزینه‌بر بوده و همه در هر شرایطی از آن استفاده نمی‌کنند؛ این موضوع با توجه به شرایط ارز در ایران سرسام آور خواهد شد و اگر برای همۀ کارهایتان از تاکسی استفاده کنید باید پول زیادی را هزینه کنید.

  1. اصل آب و هوا؛ راهنمای سفر به ایتالیا

شرایط آب و هوایی را هم خیلی باید مد نظر قرار دهید. ایتالیا کشوری است که شرایط آب و هوایی بسیار متنوعی دارد و می‌تواند خیلی سرد یا خیلی گرم باشد. برای مثال تابستان‌های فلورانس بسیار گرم و طاقت فرسا است و یا زمستان‌های ناپل خیلی سرد است. قبل از سفر شرایط آب و هوایی شهر مورد نظر خود را چک کنید و بر اساس آن لباس مناسب با خودتان ببرید. اگر در فصل گرما می‌روید حتماً کلاه‌های بزرگ، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و نوشیدن زیاد مایعات را فراموش نکنید. کرم ضد آفتاب را نه فقط به صورت، که به بدنتان هم بزنید تا آفتاب سوخته نشوید. در فصل سرما هم پوشیدن لباس‌های مناسب، داشتن دستکش و لباس‌های بافتنی بسیار اهمیت دارد. در هر شرایطی کفش راحتی و کتانی خوب جزو اولویت‌های شماست؛ چرا که باید هنگام بازدید از جاهای مختلف راه بروید و کفش شما باید خیلی راحت باشد. به علاوه اینکه باید برای بازدید از برخی اماکن گردشگری پوشش مخصوصی داشته باشید. برای مثال برای بازدید از کلیساها باید چیزی برای پوشاندن شانه‌هایتان به همراه داشته باشید یا پاهایتان تا زانو پوشیده باشد. این نکات اولیه را پیش از رفتن به بازدید سرچ کنید تا با ممنوعیت ورود مواجه نشوید؛ چون این کلیساها جذابیت‌های زیادی دارند و ندیدنشان واقعاً حیف است.

برای اخذ ویزای شنگن ایتالیا، وقت سفارت ایتالیا، وقت فوری کنسولگری ایتالیا در تهران، خرید بلیت و رزرو هتل می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. همچنین برای شرکت در تور ایتالیا و بازدید از شهرهای مختلف این کشور و نیز تور مجارستان، ایتالیا، فرانسه که در آن سه کشور مهم و دیدنی دنیا را خواهید دید و با یک تیر سه نشان می‌زنید، با مشاوران شرکت خدمات مسافرتی و گردشری ساحل شنی در ارتباط باشید. شما در سفر با تور هزینه‌های به مراتب کمتری را پرداخت می‌کنید، درگیر اخذ ویزا نخواهید شد، مشکل حمل و نقل شهری نخواهید داشت و چندین و چند مزیت دیگر که همکاران ما با شما در میان خواهند گذاشت.

ما در شرکت ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن