VaghtItaly

شرایط بسیار وخیم ویروس کرونا در ایتالیا

ویروس کرونا در ایتالیا همه گیر شده است

در چند ماه اخیر با شیوع ویروسی در سراسر جهان مواجه شده‌ایم که علی رغم کم خطر بودن و در صد پایین مرگ و میر در افراد مبتلا به آن، راه گسترش و ابتلای بسیار آسانی داشته و همین امر باعث شده مردم بسیاری در دنیا با این ویروس دست و پنجه نرم کنند و تلفات زیادی هم داده شود. ویروس جدید کرونا که به نام کووید 19 هم شناخته می‌شود این روزها در صدر اخبار بوده و روزانه هزاران نفر به این ویروس مبتلا می‌شوند. ویروس کرونا در چین، ایتالیا، ایران و اسپانیا شیوع زیادی پیدا کرده و جان بسیاری از افراد را گرفته است. همین امر بر بسیاری از تجارت‌ها، مشاغل خصوصی و دولتی و دیگر موارد معیشتی تأثیر به سزایی گذاشته و وضعیت اقتصادی مردم را خصوصاً در کشورهای در حال توسعه همچون ایران به شدت تحت تأثیر قرار داده است. با این حال کشوری که بعد از چین بالاترین آمار مبتلایان و کشته شده‌ها را به خود اختصاص داده ایتالیا است و اوضاع این کشور هر روز وخیم‌تر از روز پیش می‌شود. ما در این مطلب آخرین آمار رسمی کشته شده‌ها و مبتلایان ایتالیایی ویروس کرونا را بررسی کرده و علل شیوع بی رویهٔ این ویروس در ایتالیا را به شما خواهیم گفت. پس همراه ما باشید.

چرا شیوع ویروس کرونا در ایتالیا تا این اندازه بالا رفته است؟

همان طور که می‌دانید درست چند روز بعد از شناسایی چند نفری که در ایتالیا مبتلا به ویروس کرونا شده بودند، سرعت روند تکثیر این ویروس به شدت بالا رفت و در عرض چند هفته ایتالیا را جزو سه کشوری در دنیا کرد که بیشتری امار مبتلا و کشته‌شده را داشته است. این کشور از همان ابتدا اقدامات مختلفی برای جلوگیری از شیوع انجام داد که هیچ کدام آن طور که باید کارگر نبود. در آخرین اقدام ایتالیا نسبت به قرنطینهٔ کشور خود و شهرها جدیت بیشتری به خرج داد؛ اما همان طور که مشاهده می‌شود علی رغم تمامی اقدامات روند شیوع ویروس کرونا و کشته‌های ناشی از آن همواره بالا است. یکی از دلایل مهم در تکثیر اولیهٔ ویروس در ایتالیا در روزها و هفته‌های اولیه عدم توجه مردم این کشور به اهمیت بالای موضوع بود. به طوری که بسیاری از مردم ایتالیا با وجود اخطارهایی که از سوی دولت این کشور داده می‌شد در مجامع عمومی حضور پیدا کردند و از رفتن به مکان‌های عمومی خودداری نکردند. همین امر باعث ازدیاد مبتلایان ویروس در ایتالیا شد. از دیگر دلایل شیوع بی رویهٔ ویروس در ایتالیا تغییرات مدوام سیاست گذاری‌های این کشور در راه مقابله با ویروس کرونا بوده است. مردم در ایتالیا نتوانسته‌اند خودشان را با سیستم مقابلهٔ دولت با این ویروس وفق دهند و هنوز یک سیاست به مرحلهٔ اجرای کامل نرسیده مسئولان روش جدیدی را به مردم معرفی کردند و همین امر مردم ایتالیا را گیج کرده و آنها را بلاتکلیف کرد.

دلیل آمار بالای تلفات در کشور ایتالیا بر اثر ویروس کرونا چیست؟

در بخش قبلی به دلایل شیوع بالای ویروس کرونا در ایتالیا اشاره کردیم. اما چرا درصد بالایی از افراد مبتلا در ایتالیا همچون ایران کشته می‌شوند؟ در ایتالیا دو مورد عمده منجر به این اتفاق بسیار ناگوار می‌شود. نخستین مورد کمبود دستگاه‌های تنفسی و سیستم بهداشت ناکافی در این کشور است. با توجه به اینکه در چند هفتهٔ اخیر ویروس کرونا در این کشور تکثیر زیادی پیدا کرده است، حجم زیادی از افراد به بیمارستان‌ها مراجعه کرده و بسیاری از آنها بستری شده‌اند. در چنین شرایطی دستگاه‌های تنفسی در این کشور کفاف این حجم از تقاضا را نمی‌داد و بسیاری از بیمارستان‌ها کاملاً اشباع شده‌اند. این خبر از نیویورک تایمز هم منتشر شده و به استناد کافی رسیده است. با توجه به مطالب درج شده در این سایت خبری، نبود دستگاه‌های تنفسی کافی پزشکان این کشور را مجبور کرده تا بر اساس شرایط بیماران و سنشان تشخیص دهند چه کسی واجد شرایط استفاده از دستگاه است. این کار فشار روحی بسیار بالایی را بر پزشکان وارد می‌کند و تیم پزشکی و پرستاری ایتالیا از شرایط روحی خوبی برخوردار نیستند. بر این اساس و با توجه به شرایط بسیار اورژانسی در ایتالیا، مقامات شرایط را همچون شرایط جنگی دانسته و به تمامی بیمارستان‌ها ابلاغ کرده‌اند که بهره مندی از مراقبت‌های پزشکی را برای بیمارانی ممکن کنند که شانس بالاتری برای درمان و بهبودی دارند. این خبر بسیار ناراحت کننده است.

دومین مورد که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم ایتالیا در اثر ویروس جدید کرونا می‌شود وجود تعداد زیادی از افرادی است که در میانگین سنی بالای پنجاه سال هستند. ایتالیا کشوری است که تعداد افراد مسن در آن بالا است. طبق گزارش‌های گرفته شده این ویروس در افرادی منجر به مرگ می‌شود که سیستم ایمنی پایینی دارند و این یکی از مشخصه‌های افراد بالای پنجاه سال است. از آنجایی که آمار این افراد با ویژگی‌های مشابه در کشور ایتالیا بالا است، مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا هم بالا می‌رود. در همین راستا مسئولان بهداشت و درمان ایتالیا اعلام کرده‌اند که متأسفانه افراد سالمند زیادی در این کشور از درست رفته‌اند و تنها راه جلوگیری از این مورد منع ورود و خروج آنها از درب منازل است. گفتنی است که بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی کشور ایتالیا، آمار سنی مردم این کشور به طور کلی چهل و چهار سال می‌باشد و همین امر نشان از پیر بودن اکثیرت جمعیت ایتالیا دارد. در واقع ایتالیا از نظر میانگین بالای سنی رتبهٔ دوم در دنیا را دارد. بنابر همین امر میانگین سنی افرادی که در ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند شصت و سه سال بوده و میانگین سنی افرادی که بر اثر همین ویروس جان خودشان را از دست داده‌اند هفتاد و نه سال می‌باشد. خبری که می‌توان نسبت به سلامت جوان‌ها و کودکان در ایتالیا دلگرم‌کننده باشد. قطعاً در این بین بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت، مشکلات ریوی و قلبی و فشار خون بالا هم تأثیر زیادی دارد.

تا کنون چند نفر در ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده و چند نفر جان خود را از دست داده‌اند؟

همان طور که می‌دانید آمارها به صورت روزانه تغییر می‌کند و در دراز مدت نمی‌توان آمار دقیقی را ارائه داد. با این حال بر اساس آمارهای اعلام شده در سایت WORLDOMETERS، تا بیست و هشت مارس 2020 تعداد هشت و شش هزار و چهارصد و نود و هشت نفر در ایتالیا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. از این بین نه هزار و صد و سی و چهار نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند و ده هزار و نهصد و پنجاه نفر بهبود یافته‌اند. بقیهٔ بیماران هنوز دارند با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. این آمار بسیار قابل توجه و دردناکی است و انتظار می‌رود با تمهیدات اندیشیده شده روند کاهشی این آمارها در ایتالیا به زودی دیده شود.

ایتالیا برای جلوگیری از انتشار هر چه بیشتر ویروس کرونا چه اقداماتی را در نظر دارد؟

از جمله آخرین و مهم‌ترین اقدامات انجام شده از سوی دولت ایتالیا برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس در سراسر کشور قرنطینهٔ کل کشور است. این کشور برای خروج از منزل بدون داشتن مجوز لازم جریمه‌های سنگینی قائل شده است. مردمی که به هر دلیلی مجبور به خروج از خانه‌هایشان هستند باید به صورت آنلاین درخواست بدهند و اگر با درخواستشان موافقت شد با برگهٔ مجوز از خانه خارج شده و به سرعت کارشان را انجام داده و به خانه برگردند. این اقدام باعث شده کشور ایتالیا که همیشه مملو از توریست و مردمانی پر انرژی بوده پس از سالیان سال خیابان‌های خالی به خود ببیند و جاذبه‌های گردشگری ایتالیا خالی از گردشگر و بازدید کننده شود. دولت ایتالیا امیدوار است با خانه نشین کردن مردم و کمک به آنها در گذران زندگی‌شان از لحاظ معیشتی بتواند شیوع را کنترل کرده و این ویروس خطرناک را مهار کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که رتبهٔ شیوع کرونا در ایران تنها یک پله از ایتالیا پایین‌تر است. متأسفانه مرگ و میر جوانان ایرانی بر اثر ویروس کرونا نسبت به ایتالیا بسیار بیشتر بوده و میانگین سن مرگ و میر هم عدد پایین‌تری را نشان می‌دهد و این نشان از آن دارد که در ایران همهٔ اقشار جامعه در هر سن و سالی در خطر ابتلا هستند. برای آنکه با فاجعهٔ بزرگترین رو به رو نشویم و دوستان و اعضای خانوادهٔ خود را از دست ندهیم باید هر چه بیشتر نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا بتوانیم بر این ویروس در ایران هم غلبه کنیم.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزا و وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن