وقت سفارت ایتالیا درتهران

وقت سفارت ایتالیا درتهران

متقاضیانی که قصد مسافرت به کشور ایتالیا را دارند ، می بایست برای  دریافت ویزای ایتالیا اقدام نمایند ، اخذ ویزای ایتالیا مستلزم گرفتن وقت سفارت ایتالیا درتهران می باشد. متقاضیان وقت سفارت ایتالیا در تهران می توانند با مراجعه به سایت ایتالیا و بصورت آنلاین یا ازطریق آژانس های مسافرتی معتبر نسبت به گرفتن وقت سفارت ایتالیا درتهران اقدام نمایند.

 

وقت سفارت ایتالیا در تهران

معرفی کشور ایتالیا

ازلحاظ موقعیت جغرافیایی کشور ایتالیا  ازسمت شمال در مجاورت کشور های فرانسه ، اتریش وسوئیس و  ازسمت جنوب با شبه جزیره محصور شده است  و این امر باعث شده که این کشور دارای مرز مشترک با کشورهای نامبرده باشد. همجواری ایتالیا با کشورهای فوق باعث شده ایتالیا بعنوان یکی از کشورهای تاریخی وزیبا  در جنوب اروپا  وبا آب وهوای مدیترانه ای نامبرده شود ؛ امروزه از ایتالیا بعنوان یکی از ده کشور برتر صنعتی نامبرده می شود که پایتخت آن شهر رم می باشد و از جمله شهرهای مهم آن می توان به رم، فلورانس ، ونیزومیلان اشاره نمود.

وقت سفارت ایتالیا در تهران فوری

پروسه ی اخذ وقت سفارت ایتالیا درتهران پروسه ای زماگیر بوده و ثبت نام درسایت سفارت نیزمستلزم داشتن اطلاعات وتجربه ی کافی می باشد، پیشنهاد ما برای مسافرانی که متقاضی وقت سفارت ایتالیای فوری هستند این است که با شرکت اسکای لاین تماس حاصل نمایند؛ شرکت اسکای لاین با داشتن کارشناسانی مجرب درزمینه ی اخذ وقت سفارت وپیکاپ پاسپورت می تواند بعنوان بهترین مشاور یاریگر شما عزیزانی که متقاضی وقت سفارت ایتالیا درتهران هستید باشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا:

متقاضیان جهت درخواست ویزای توریستی و ویزا به منظور ملاقات با اقوام و دوستانی که ساکن ایتالیا هستند می بایست مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

 • تکمیل فرم تقاضای ویزا که ازبخش کنسولگری سفارت ایتالیا درتهران دریافت نموده اند.
 • اصل و کپی شناسنامه وترجمه ی تمامی صفحات شناسنامه
 • گذرنامه ای که تا حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا اعتبار داشته باشد.
 • سه عکس رنگی که جدید ، واضح وبدون رتوش باشد.
 • مدرک شغلی متقاضی که باتوجه به وضعیت شغلی متقاضیان درگروه های دولتی، خصوصی ، دانشجویی ،هیئت علمی و مشاغل آزاد هریک از مشاغل نامبرده می بایست  به ترتیب ترجمه ی مدارک حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار در بخش خصوصی ، کارت دانشجویی بین المللی وکارت مربوط به اعضای هیئت علمی و ترجمه ی جوازکسب وکارت بازرگانی مشاغل آزاد خود را به همراه داشته باشند.
 • عملیات گردش سه ماهه حساب بانکی شخص متقاضی با حداقل مانده حساب 40 میلیون تومان روی سربرگ انگلیسی که دارای مهر باشد.
 • دونسخه کپی از اصل مدارک مربوط به سند ملکی متقاضی بصورت فارسی به همراه نسخه ی ترجمه ی سند ملکی
 • اصل وکپی نسخه دریافت شده بیمه مسافرتی که متقاضیان از شرکتهای بیمه گذار دریافت نموده اند.
 • اصل وکپی بلیط یا رزرو بلیط هواپیما  که شامل تاریخ رفت وبرگشت  ایتالیا باشد.
 • اصل وکپی فاکتور هزینه ی مربوط به هتل رزرو شده در ایتالیا برای مدت زمان اقامت
 • پرداخت هزینه ای معادل با 60 یورو برای افراد بزرگسال وهزینه ی 35 یورویی برای افراد بین  6 تا 12 سال ، ضمنا افراد کمتراز6 سال نیزملزم به پرداخت هزینه نمی باشند.

دانستتی های  کشور ایتالیا

ازلحاظ گستردگی  و وسعت جغرافیایی ،ایتالیا حدودا یک پنجم ایران بوده و دارای 60 میلیون نفرجمعیت می باشد  و بعنوان

یکی از کشورهای اروپایی پرجمعیت محسوب می شود که  مذهب اکثریت آنها مسیحی کاتولیک  و بقیه یهودی و مسلمان

می باشد . زبان رسمی این کشور ایتالیایی و واحد پولی آنها یورو می باشد.

 

آشنایی با کشور ایتالیا

کشور ایتالیا بخاطرداشتن بناهای تاریخی، قدیمی وموزه های فراوان توجه بسیاری از گردشگران دنیا را به خود جلب نموده است وبا داشتن شهرهای معروف گردشگری همچون رم، ونیز، میلان، فلورانس بعنوان یکی از مکانهای توریستی جهان محسوب می شود.

برخی از مناطق دیدنی ایتالیا

ایتالیا مهد تمدن تاریخ بوده ودارای نقاط گردشگری بسیاری مثل ساحل ها ، دریاچه ها وکلیساهای تاریخی وسنتی می باشد برخی ازاین مناطق گردشگری عبارتند از کانال ونیز، برج کج پیزا ، دریاچه ها ی دیدنی زیادی مثل  دریاچه کومو که دارای منظره ای کوهستانی فوق العاده بوده و اطراف آن با کاخ های سلطنتی و ویلاهای مجلل توجه هر گردشگررا به خود جلب کرده و منتخب اکثرشهروندان ایتالیایی برای ماهیگیری می باشد، شهر واتیکان با جاذبه های گردشگری مثل کلیسا و میدان سنت پیتر بدلیل معماری ها و تزیینات زیبایی که از دوره ی رنسانس به جامانده بعنوان باارزش ترین مجموعه های هنری محسوب می شود، همچنین گردشگران برای پیاده روی در یک محل تاریخی ،سیاسی رو م می توانند رومن فروم را که بعنوان امپراطور روم ازآن یادمی شود در لیست مناطق گردشگری خود لحاظ نمایند.

 

سفارت ایتالیا درتهران

متقاضیان عزیزبرای سفر به ایتالیا می بایست جهت مصاحبه حضوری در اداره کنسولی سفارت ایتالیا واقع در تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ مراجعه نمایند.

شماره تماس سفارت ایتالیا درتهران

 • جهت امور ویزا: 021-88190160
 • جهت امور کنسولی:021-88783498
 • جهت اموردانشجویی:021-88799885

ساعات اداری کنسولگری سفارت ایتالیا درتهران

متقاضیان جهت حضور دراداره کنسولی سفارت ایتالیا درتهران می توانند یکشنبه‌ها از ساعت ۸ صبح الی ۱۳عصر و روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ عصر به مرکز کنسولگری مراجعه نمایند. این اداره در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

آدرس سفارتخانه ایتالیا :

متقاضیان جهت مراجعه به سفارتخانه ی ایتالیا می توانند به تهران ، خیابان نوفل لوشاتو ، پلاک 79/68 مراجعه نمایند و یا با شماره  تلفن 02166726955 تماس حاصل کنند ؛ لطفا قبل از تماس تلفنی ویا مراجعه ی حضوری از ساعت کار سفارت اطمینان حاصل کنید.

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *