VaghtItaly

ویروس کرونا در ایتالیا خبرساز شد

افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا

ویروس کرونا این روزها در سراسر دنیا می‌چرخد و قربانیان خود را از شهرها و کشورهای مختلف می گیرد. شاید این جملهٔ بسیار ترسناکی باشد؛ اما مضمون تمامی خبرهای پخش شده در رسانه‌های اجتماعی و اخبار روز در چند روز اخیر همین است. از آنجایی که واکسن ویروس کرونا ساخته نشدده با در دسترس عموم قرار نگرفته است، ترس و وحشت مردم در این ویروس رو به روز افزایش پیدا می‌کند و همین باعث اقدامات نامناسب و افزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا می‌شود. ویروسی که ابتدا در کشور چین پیدا شده و اکنون بیش از بیست کشور در سراسر دنیا مواردی مبتلا به دارند. یکی از این کشورها ایتالیا است که بعد از چین و ایران سومین کشور بحرانی در زمینهٔ ویروس کرونا است. ما در این مطلب به بررسی شرایط شیوع ویروس کرونا در ایتالیا می‌پردازیم. به علاوه موارد پیشگیری و درمان این ویروس و اینکه آیا واقعاً باید نگران بود یا خیر را هم در همین مطلب خواهید خواند. پس با ما همراه باشید.

ویروس کرونا تا چه اندازه خطرناک است؟

اولین سؤالی که این روزها ذهن همه را به خود درگیر می‌کند این است که آیا واقعاً باید نگران بود؟ این ویروس تا چه اندازه خطرناک است؟ این همه اضطراب و دلهره بین مردم عادی است یا صرفاً به دلیل تبلیغات منفی مردم در هیاهو هستند؟ نکته اینجاست که ویروس کرونا از چندین و چند ویروس شناخته شدهٔ دیگر در سراسر دنیا کم خطرتر است. ویروس‌های مثل سارس، مرس یا ابولا بیشترین تلفات را می‌دهند و بسیار خطرناک‌تر از کرونا هستند. با این وجود تنها چیزی که مردم را مورد تشویش قرار داده جدید بودن این ویروس و عدم وجود واکسن است. نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که روش‌های جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا یا همان کرونا ویروس بسیار ساده و راحت است و اگر هر فرد این نکات را رعایت کند هرگز دچار این ویروس نخواهد شد. ما در بخش‌های بعدی مقاله حتماً به روش‌های پیشگیری و در مان ویروس کرونا اشاره می‌کنیم. اما بگذارید ابتدا میزان شیوع ویروس کرونا را در ایتالیا بررسی کنیم.

ویروس کرونا در ایتالیا چقدر فراگیر شده است؟

خیلی از افراد به دلایل مختلف قصد سفر به ایتالیا را داشته‌اند؛ برخی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و سفرهای نوروزی، برخی برای جلسات کاری و بیزنس و برخی برای تحصیلات و سفر دانشجویی. با این وجود چند روز پیش خبردار شدیم که ویروس کرونا در ایتالیا شایع شده و مسئولان این موضوع را بلافاصله پس از تایید با مردم ایتالیا در میان گذاشتند. نکته اینجاست که بیشتر مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا در استان لومباردی هستند. طبق آمارهای رسیده از استاندارد این استان در کل ایتالیا قریب به صد نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود هشتاد و نه نفر در استان لومباردی سکونت دارند. متأسفانه از این تعداد پنج نفرتا کنون کشته‌اند و همین موضوع نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. دولت ایتالیا بلافاصله دستور تعطیلی مدارس را داد و حدود یازده شهر از شهرهای این کشور به حالت قرنطینه درآمدند. ورود و خروج به این شهرها با دقت نظر خاصی توسط پلیس نظارت می‌شود و مردم بی دلیل نمی‌توانند تردد کنند. این موضوع شاید برای مردم این یازده شهر نگران کننده باشد، اما از آنجایی که تنها راه مهار شیوع بیماری همین است مردم با جان و دل با دولت همکاری کرده‌اند. از سوی دیگر اتحادیهٔ اروپا نیز از شیوع این ویروس در دیگر کشورهای اروپایی ابراز نگرانی کرده و خواستار تهمیدات ویژه‌ای از سوی دولت ایتالیا شده و برای هر گونه کمک به ایتالیا آماده است.

آیا این روزها می‌توان به ایتالیا سفر کرد؟

 

پیشنهاد ما به شما لغو هر گونه سفر به ایتالیا است. با توجه به بحرانی بودن شرایط کرونا در این کشور بهتر است تا اطلاع ثانوی و برقراری آرامش از سفر به این کشور خودداری کنید تا جان خود را به خطر نیندازید. از طرفی تمامی مسافران ورودی به ایتالیا با سختگیری تمام تست می‌شوند و اگر موردی دیده شود بلافاصله قرنطینه شده و اجازهٔ ورود او به شهر داده نمی‌شود. پس پیشنهاد ما به شما لغو تمامی سفرهای داخلی و خارجی غیر ضروری و تا حد امکان ماندن در فضای استریل خانگی است. به علاوه اینکه در مورد سفر به ایتالیا به تصویری که در این بخش گذاشته شده هم دقت کرده و آن را با دقت مطالعه فرمایید.

 

چطور می‌توان از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کرد؟

با توجه به اینکه هنوز واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا ساخته نشده و اگر هم چیزی در دست دانشمندان وجود دارد، در حد موارد آزمایشگاهی و توزیع نشده هست، چاره‌ای جز این نداریم که از ابتلا به ویروس در حد امکان جلوگیری کنیم. البته همان طور که گفته شد راه‌های پیشگیری از ابتلا به این ویروس بسیار ساده هستند و فقط لازم است موارد بهداشتی را رعایت کنید تا در امان بمانید. با این حال این یک عزم ملی را می‌طلبد. متاسفانه هنوز که هنوز است وقتی در خیابان‌ها تردد می‌کنیم، با وجود وخامت اوضاع در ایران افرادی را می‌بینیم که بدون ماسک و دستکش تردد کرده و به جاهایی مثل میله‌های اتوبوس و مترو، کلیدهای دستگاه‌های عابر بانک و آسانسور و دیگر موارد دست می‌زنند و متوجه خطری که خودشان و بقیه را تهدید می‌کند نیستند. بنابراین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا آسان است؛ اما باید به صورت عمومی انجام شود تا موثر واقع شود. ما در این بخش به راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا به صورت عبارتی اشاره می‌کنیم.

 • از مهم‌ترین موارد که بسیار هم موثر است، شست و شوی مداوم دست‌ها با روش‌های اصولی است. شست و شوی دست‌های شما باید حدود بیست ثانیه طول بکشد. طی این شست و شو ابتدا پشت و روی دست‌ها را می‌شوییم، سپس فاصلهٔ بین انگشتی را دست می‌کشیم، زیر ناخن‌های هر دو دست را خوب تمیز کرده و شست دست‌ها را به صورت جداگانه می‌شوییم. در مدت شست و شو شاید لازم باشد یک تا دو بار دیگر از مایع دستشویی مجدداً استفاده شود.
 • پس از این کار نوبت به ضدعفونی کردن دست‌ها می‌رسد. دست‌هایتان را با دستمال کاغذی خشک کرده و از مایع ضدعفونی کنندهٔ حاوی الکل برای پاکسازی استفاده کنید. مایع ضدعفونی را خوب به دست‌ها بمالید و اجازه دهید روی دستتان خشک شود.
 • برای تست وجود عارضه‌ای در بدن می‌توانید هر روز صبح نفستان را بیش از ده ثانیه حبس کرده و بعد بیرون دهید. اگر در طول حبس نفس دچار تنگی نفس غیر معمول، سرفه یا احساس نامعمول در سینه شدید، حتماً پیگیری کنید؛ چراکه این ویروس ابتدا به مجرای تنفسی وارد می‌شود و وقتی کمی پیشرفت می‌کند خود را به صورت تب و سرفه نشان می‌دهد. پس اگر در مراحل اولیهٔ آن متوجه حضورش شوید می‌توانید خیلی سریع آن را مهار کنید.
 • حفظ خونسردی و عدم استرس به شما خیلی کمک می‌کند. باور کنید یا نه، احساس ترس یا اضطراب می‌تواند باعث کاهش سیستم ایمنی بدن شود و همین شما را در معرض ویروس قرار می‌دهد. تنها کافی است موارد ایمنی را رعایت کنید و دیگر لازم نیست نگران باشید. در واقع باید یاد بگیرید که در این شرایط اضطراری بتوانید بدون تمرکز بر این ویروس به زندگی عادی خود ادامه دهید.
 • وقتی در مکان‌های عمومی یا بیرون خانه هستید، هرگز دست‌هایتان را به صورت و خصوصاً چشم، بینی و دهانتان نزنید. به علاوه حتماً از دستکش استفاده کنید. بهترین نوع دستکش در این شرایط دستکش‌های لاتکس است. این دستکش‌ها را پس از هر بار مصرف باید دور بریزید. اگر هم از دستکش پارچه‌ای استفاده می‌کنید حتماً بعد از هر بار مصرف حسابی شست و شو دهید.
 • استفاده از ماسک‌ها وقتی در جاهای عمومی شلوغ هستید به شدت توصیه می‌شود. ماسک‌های معمولی در این شرایط یکبار مصرف هستند؛ ولی می‌توانید از ماسک‌های فیلتردار چندین بار استفاده کنید و پس از هر بار مصرف آن را بشویید.
 • توصیه می‌شود در صورت امکان از وسایل نقلیهٔ عمومی خصوصاً اتوبوس‌ها و مترو استفاده نکنید. سعی کنید از ماشین شخصی یا وسایلی مثل تاکسی استفاده کنید و در این شرایط هم حسابی مراقب باشید تا در معرض دیگران قرار نگیرید. در حالت کلی پیشنهاد می‌شود در حد امکان از خانه بیرون نیایید و از حضور در جاهای شلوغ مثل رستوران‌ها، سینما، باشگاه‌های ورزشی، اماکن آموزشی و غیره دوری کنید.
 • تغذیه هم می‌تواند در این بین موثر باشد. از خوردن غذاهایی با طبع سرد دوری کنید. اگر از لبنیات استفاده می‌کنید سعی کنید لبنیات پاستوریزه و گرما دیده را خریداری کنید و از خرید از جاهای سنتی بپرهیزید. همین کار را برای گوشت و مرغ و ماهی هم انجام داده و فقط مواد پروتئینی بسته بندی شده را خریداری کنید. غذاهایی با طبع گرم مثل عسل بخورید؛ با اینکه این مورد از لحاظ علمی مورد تایید نهایی قرار نگرفته است، پیشنهادهایی در این مورد می‌شود که انجام دادنشان ضرری ندارد.

چطور پس از ابتلا به ویروس کرونا درمان شویم؟

باید بدانید که ابتلا به ویروس کرونا به معنای مرگ نیست. واقعیت این است که در کشورهای پیشرفته‌ای که امکانت خوبی در اختیار مردم قرار داده و شرایط مساعد بیمارستانی را مهیا می‌کند، شرایط دو درصد از افراد مبتلا به مرگ ختم می‌شود. این در حالی است که در کشورهایی مثل ایران که امکانات قابل توجهی در درمان ندارند، این رقم به بیست درصد می‌رسد. با این حال اگر روی دیگر سکه را ببینیم، در همین ایران هم هشتاد درصد از مبتلایان ویروس کرونا زنده می‌مانند و این خبر بسیار خوبی است. اما چطور می‌توان با این بیماری مقابله کرد؟ در بخش زیر موارد درمانی پس از ابتلا به ویروس کرونا را برای شما هم وطنان عزیز آورده‌ای:

 • نکتهٔ اول حفظ خونسردی است. بدانید که آخر دنیا نیست. شما شانس زیادی برای بهبودی دارید و این خودتان هستید که می‌توانید باعث معالجهٔ خودتان شوید. در واقع بیماری خطرناکی نگرفته‌اید و ویروس کرونا یک درصد سرطان‌ها خطر ندارد. بنابراین آمادگی روحی شما حرف اول را در دورهٔ درمانتان می‌زند. از شما می‌خواهیم که خودتان را نبازید و به آینده‌ای روشن فکر کنید.
 • استراحت. استراحت. استراحت. هیچ چیز به اندازهٔ استراحت و خوابیدن نمی‌تواند به شما کمک کند. بگذارید بدنتان کاملاً ریلکس باشد و تنها به جنگ با همین بیماری برود. راه رفتن، فکر کردن به کار و درگیری‌های ذهنی و فیزیکی اصلاً به نفعتان نیست. پس در آرامش استراحت کنید.
 • نوشیدن مایعات زیاد و نوشیدنی‌هایی با طبع گرم می‌تواند بسیار موثر باشد. از خوردن و نوشیدن هر چیزی که طبع سرد داشته باشد خودداری کنید و جای آن گرمی بخورید و بنوشید. بهتر است خوردن غذاهای سفت را در این دوره کنار گذاشته و از مایعات استفاده کنید.
 • قرنطینه سازی شخصی. شاید در این شرایط بیمارستان‌ها شما را پذیرش نکنند. در خانه یک اتاق را به فرد مبتلا اختصاص داده و از رفت و آمد به این اتاق جداً پرهیز کنید. فرد بیمار هم دراتاق بماند و از تردد در خانه جلوگیری کند. به علاوه تمامی وسایل مورد استفادهٔ شخص مبتلا از بقیه جدا باشد و چیزی به صورت عموم استفاده نشود.
 • شما نیاز به داروی خاصی ندارید. برای تب از تب‌برها استفاده کنید، برای سرفه‌های خشک از داروهای ضد سرفه و برای تنگی نفس از کسیژن‌های خانگی یا ونتیلاتور استفاده نمایید. داروی دیگری جز اینها پیشنهاد نمی‌شود و حتی پزشکان هم چیزی جز این به شما تجویز نمی‌کنند. این داروها را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید.
 • بخور گرفتن هم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد تا سیستم تنفسی شما مرطوب شده و اگر از بخور اکالیپتوس یا آویشن استفاده کنید ضدعفونی کننده هم هست و می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

اگر با طی کردن این دوره احساس بهتری داشتید یعنی روند بهبودی شما در حال طی شدن است و به زودی سلامت خود را به دست می‌آورید. این را بدانید که خیلی‌ها به این ویروس مبتلا می‌شوند و حتی بدون اینکه خودشان بفهمند آن را در بدنشان می‌کشند. در مواردی هم پس از طی شدن دوره بهبودی حاصل می‌شود و جای نگرانی نیست. اما اگر احساس بهبود نکردید حتماً با پزشک خود در ارتباط باشید تا در بیمارستان بستری شده و امور جدی‌تری را امتحان کنید.

ما در آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای تمامی شما عزیزان و همهٔ مردم در سراسر دنیا آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدوار هستیم با رعایت موارد گفته شده بتوانید بدون کوچک‌ترین نگرانی این دوره را هم پشت سر بگذارید. چنانچه برای سفر به کشور ایتالیا نیاز به کمک و همراهی دارید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای شنگن ایتالیا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در این کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + بیست =

دکمه بازگشت به بالا
بستن