ویزای ایتالیا

 ویزای ایتالیا

کشورایتالیا یکی از کشورهای مورد علاقه ی ایرانیان برای مسافرت کردن می باشد، از اینرو هرساله اکثر زیادی از ایرانیان جهت بازدید وگردش کشور ایتالیا را برای مسافرت انتخاب می کنند؛ از آن جایی که ایتالیا یکی از کشورهای عضو توافقنامه شنگن می باشد متقاضیان قبل از اقدامات لازم جهت مسافرت به ایتالیا می بایست نسبت به اخذ ویزای ایتالیا شنگن اقدام نمایند.اخذ ویزای ایتالیا مستلزم اخذ وقت سفارت ایتالیا می باشد ؛ متقاضیان در اولین گام می بایست  بسته به نوع هدفشان از سفر به ایتالیا درصدد اخذ یکی از ویزاهای توریستی- تجاری ایتالیا برآیند.

وقت سفارت ایتالیا

جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا نخست می بایست وارد سایت ایتالیا شده و بصورت انلاین درصورت وجود یکی از  وقت های خالی اقدام به دریافت وقت سفارت ایتالیا برایید، بعد از دریافت وقت سفارت متقاضی باید در تاریخ مشخص شده جهت تحویل مدارک ، انگشت نگاری وانجام مصاحبه حضوری در سفارت ایتالیا درتهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ حاضر باشد.

پروسه فرآیند اخذ وقت سفارت ایتالیا معمولا بین یک الی دوماه بطول خواهد انجامید ،لذا قبل از اقدام کردن به تدارکات سفر باید در اولین گام نسبت به اخذ ویزای ایتالیا اقدام نمایید، با توجه به دشواری پروسه ی فرآیند وقت سفارت و با توجه به اینکه سیستم رزرو بصورت تصادفی و بدون اطلاع رسانی قبلی باز می شود جهت سهولت کار و صرفه جویی در زمان روال اخذ وقت سفارت،بهتر است پروسه وقت سفارت  را به افراد و کارشناسان متخصص محول کنید؛ کارشناسان مجرب اسکای لاین با سابقه ی درخشانی که در این زمینه دارند آماده ی مشاوره و راهنمایی به شما متقاضیان عزیز در زمینه اخذ وقت سفارت ایتالیا می باشند.

برای اخذ وقت سفارت ایتالیا فوری با مشاورین ما درگروه اسکای لاین تماس بگیرید دراینصورت فرایند اخذ وقت سفارت با انجام تماس تلفنی از طرف شما وارائه اسکن صفحه اول گذرنامه و شماره همراه معتبر جهت پیگیری مراحل انجام شده در بازه زمانی کوتاه برای رزرو وقت مصاحبه برای شما متقاضیان عزیز صورت خواهد گرفت.

ویزای توریستی ایتالیا: متقاضیانی که کشور ایتالیا را برای مسافرت چندروزه تا حداکثر 90 روزه انتخاب می کنند می بایست در گام نخست جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نمایند. فرآیند اخذ ویزا مستلزم تکمیل کردن فرم تقاضا و تعیین کردن وقت سفارت می باشد؛ سپس بعد از تعیین کردن وقت سفارت متقاضی می بایست درروزمصاحبه علاوه بر فرم تکمیل شده درخواست ویزا همراه با مدارک زیر در سفارت ایتالیا حضور داشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

 1. تکمیل وامضای فرم درخواست ویزا
 2. اصل وکپی صفحات شناسنامه متقاضی
 3. گذرنامه معتبری که دارای حداقل 6 ماه اعتبار بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی متقاضی باشد.
 4. دو قطعه عکس رنگی 4*3 با پیش زمینه سفید که جدید گرفته شده باشد.
 5. مدارک و اسناد شغلی شخص متقاضی که این مدارک برای کارمندان سازمان های دولتی شامل ترجمه حکم کارگزینی آنها- برای کارمندان شرکتهای خصوصی گواهی اشتغال به کار، برای دارندگان شرکت های خصوصی روزنامه رسمی شرکت در سه ماه اخیر، برای  دانشجویان واعضای هیئت علمی شامل کارت دانشجویی بین المللی یا کارت عضویت اعضای هیئت علمی می باشد، مشاغل آزاد نیز باید جوازکسب و کار یا کارت بازرگانی ارائه دهند.
 6. پرینت گردش حساب بانکی سه ماهه آخر روی سربرگ انگلیسی
 7. سند ملکی بنام شخص متقاضی
 8. فرم دعوتنامه رسمی درصورتیکه شخص توسط یکی از آشنایان و دوستان مقیم در ایتالیا برای گردش به ایتالیا دعوت شده باشد در اینصورت دعوت کننده می بایست همراه ارسال فرم دعوتنامه ،گذرنامه یا شناسنامه معتبرایتالیایی خود را به همراه اجاره نامه محل سکونت در ایتالیا برای گیرنده ی دعوتنامه ارسال نماید.
 9. بلیط رزرو شده رفت و برگشت هواپیما
 10. رزرو هتل برای کل مدت اقامت شخص در ایتالیا
 11. بیمه مسافرتی با حداقل سقف پوششی 30هزار یورو در کل مدت اقامت
 12. پرداخت هزینه 60 یورویی برای افراد بزرگسال جهت دریافت ویزا که این مبلغ برای افراد 6-12 سال 35 یورو و برای افراد زیر 6 سال رایگان می باشد.

مطالبی که درهنگام اخذ ویزا باید رعایت کنیم:

 • متقاضیانی که دارای فرم دعوتنامه هستند می بایست حداقل 40 روز قبل ازتاریخ دعوتنامه نسبت به اخذ ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهند.
 • تمامی مدارک تحویلی در روز مصاحبه باید دارای ترجمه رسمی دادگستری به همراه نسخه کپی شده از مدارک در روز مصاحبه برای تحویل به افسر سفارت باشد.

ویزای تجاری ایتالیا: افرادیکه دارای دعوتنامه تجاری از طرف شرکت یا سازمانی خاص در ایتالیا هستند می بایست هنگام درخواست فرم ویزا، فرم مربوط به وقت تجاری ایتالیا را تکمیل نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری ایتالیا

 • تکمیل فرم درخواست ویزا که توسط متقاضی امضا شده باشد.
 • دوقطعه عکس رنگی بصورت تمام رخ که  اخیراَ گرفته شده باشد.
 • گذرنامه معتبری که حداقل دارای دو صفحه خالی و دارای اعتبار بیشتر از6 ماه باشد.
 • فرم دعوتنامه رسمی که از طرف سازمان ایتالیایی ارسال شده باشد ، همچنین دعوت کننده می بایست گواهی ثبت شده شرکت مورد نظر را نیز برای شخص متقاضی ارسال کند.
 • معرفی نامه ای که شامل اطلاعات شخص متقاضی ،اطلاعات گذرنامه ای، سمت و پست فرد متقاضی در سازمان مورد نظر، توضیحاتی که نشاندهنده ارتباط کاری و معاملات تجاری شرکت ایرانی با شرکت ایتالیایی دعوت کننده باشد وهمچنین مدت زمانی که شخص باید در ایتالیا ساکن باشد نیز باشد.
 • شرکت ایرانی باید جهت تایید فعالیت شرکت خود درایران مدارکی مثل آخرین روزنامه رسمی که ازتاریخ انتشار آن سه ماه نگذشته باشد و حاوی اطلاعات ثبت و تاسیس شرکت ، نام شخص و پروانه کسب معتبر، کارت بازرگانی وکارت پرسنلی باشد.
 • اسناد و مدارک مالی که نشاندهنده استطاعت مالی شخص در ایتالیا باشد.
 • اصل بلیط یا رزرو بلیط هواپیما
 • ارائه فرم رزرو هتل در طول اقامت شخص در ایتالیا
 • بیمه نامه مسافرتی با حداقل پوشش 30هزار یورو
 • پرداخت هزینه 60 یورو جهت درخواست ویزا

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا توجه داشته باشند که می بایست در روز مصاحبه ازتمامی مدارک فوق کپی تهیه کنند و حضور همه ی افراد اخذ ویزا جهت انگشت نگاری و تحویل دادن مدارک الزامی است.

سفارت بعد از صدور ویزای ایتالیا برچسبی به گذرنامه متقاضیان می زند این برچسب  شامل اطلاعات ویزای ایتالیا مثل تاریخ اعتبار و تعداد دفعاتی که شخص اجازه سفر دارد می باشد.

درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب قاره ی اروپا وجز 8کشور صنعتی جهان وجز اعضای گروه 8 می باشد. پایتخت ایتالیا کشور روم و زبان اکثریت مردم این کشور ایتالیایی می باشد، اکثریت مردم ایتالیا مسیحی بوده ولی سایر ادیان مثل یهودیت، هندوئیسم ،بودیسم و…نیز دراین کشور ساکن هستند جالب است بدانید که 6% مردم ایتالیا را نیز مسلمانان تشکیل می دهند مردمان ایتالیا بسیارخونگرم واز لحاظ فرهنگی دارای وجه تشابهات زیادی با مردم ایران می باشند.

 برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *